437-121229.jpg

Zgorzeleccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 41-letniego mężczyznę, który włamał się do domu jednorodzinnego w Zgorzelecu. Sprawca miał już przyszykowaną do wyniesienia torbę z rożnymi narzędziami. Mężczyzna trafił do zgorzeleckiej komendy.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o włamaniu do jednego z domków jednorodzinnych w Zgorzelcu. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy byli najbliżej zdarzenia. Wewnątrz domu policjanci zauważyli osobę z latarką. Do czynności włączyli się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego. Po wejściu do domu policjanci zatrzymali 41-latka, który miał w torbie przyszykowane do wyniesienia narzędzia.

Zatrzymany trafił do zgorzeleckiej komendy gdzie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mu kradzież alkoholi z jednej z restauracji w Zgorzelcu.

W związku z tym, że 41-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa za które odbył kary pozbawienia wolności, teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

tekst: kom. Agnieszka Goguł / foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony