437-110425.jpg

24.11 na drodze K30 w rejonie zjazdu na autostradę A4 w Zgorzelcu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

 

Po godzinie 22:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Zgorzelcu na drodze K30 w rejonie zjazdu na autostradę A4. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane służby ratunkowe. Powiadomiono prokuratora pod nadzorem którego pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków.

Jak ustalili policjanci, 49-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego kierując pojazdem ciężarowym marki Scania chcąc zjechać z drogi K30 na autostradę A4 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo poruszającego się pojazdu marki Skoda kierowanego przez 45-letnią mieszkankę powiatu zgorzeleckiego doprowadzając do zderzenia. Pojazd marki Skoda po uderzeniu w scanię uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego, który oczekiwał na włączenie się do ruchu. Niestety w wyniku obrażeń kierująca SUV-em poniosła śmierć na miejscu. 18-letni pasażer, został przewieziony do szpitala.

Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone jest postępowanie mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci zwracają się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

tekst/foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony