437-245892.jpg

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi czterem mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku. Trzech z nich podejrzanych jest o kradzież paliwa z wagonu cysterna zaparkowanej na stacji kolejowej, a jeden o usiłowanie jej kupna. Teraz wszyscy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pieńsku w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o miejscu, gdzie może znajdować się paliwo skradzione z wagonu cysterna, która zaparkowana była na stacji kolejowej.

Mundurowi udali się na miejsce, gdzie w jednym z pustostanów na terenie gminy Węgliniec zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przelewali paliwo. W związku z podejrzeniem, że substancja pochodzi z kradzieży wszyscy zostali zatrzymani i trafili do komisariatu. Policjanci zabezpieczyli ponad 1100 litów substancji ropopochodnej oraz pompę z agregatem prądotwórczym. Jak się okazało 24 i 27-latek podejrzewani byli o kradzież paliwa, natomiast 41-latek chciał nabyć kradzioną substancję.

W wyniku dalszych czynności policjanci zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę w wieku 25 lat, który również podejrzewany jest o kradzież paliwa.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Przypominamy, że zarówno za kradzież cudzego mienia jak i paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony