image2_1.jpg

Od momentu zamknięcia mostu kolejowego na drodze wojewódzkiej 296, mieszkańcy gminy Węgliniec mogą korzystać z objazdu przez las, który z każdym dniem staje się coraz bardziej uciążliwy i niebezpieczny. Stan techniczny drogi objazdowej pozostawia wiele do życzenia, co wywołuje frustrację mieszkańców.

 

Pani Monika, mieszkanka Starego Węglińca, w liście skierowanym do redakcji opisała aktualne problemy związane z objazdem:

 

"Dzień dobry, piszę do Państwa z apelem, jako mieszkanka Starego Węglińca, żeby przyjechali Państwo zobaczyć, jak teraz wygląda nasz objazd przez las. To nigdy nie była droga 'w stanie dobrym', a teraz to już jest katastrofa. Jeżdżę nią od momentu, jak zamknięto most, i ani razu nie byłam kontrolowana. Przemieszczają się tędy pojazdy z rozmaitych województw, a największą szkodę wywołują oczywiście ciężarówki. Ja mam samochód z niskim zawieszeniem, mam porysowaną miskę olejową, boję się, że kiedyś całkiem ją uszkodzę. Mamy już tego naprawdę dość. Pan burmistrz zawalił." – pisze Pani Monika

 

Ta wiadomość wyraźnie pokazuje, jak trudna sytuacja panuje na objazdowej drodze. Złe warunki drogowe powodują uszkodzenia pojazdów, a brak kontroli dodatkowo zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji.

 

image0.png

 

Reakcja władz lokalnych

 

O komentarz oraz ustosunkowanie się poprosiliśmy magistrat w Węglińcu:

"Gmina w porozumieniu z Nadleśnictwem w trybie pilnym zleciła doraźną naprawę drogi. Na prośbę gminy Nadleśniczy zlecił wzmożenie kontroli straży leśnej na wyżej wymienionym odcinku, aby ograniczyć ruch nieuprawnionych pojazdów ciężarowych. Apelujemy po raz kolejny do kierowców samochodów osobowych i dostawczych o przestrzeganie ustalonego ograniczenia prędkości. Dziury i wyrwy w drodze powodowane są w głównej mierze przez samochody, które jadą z nadmierną prędkością."

 

Podjęte działania mają na celu tymczasową poprawę stanu drogi oraz zwiększenie bezpieczeństwa poprzez kontrolę ruchu pojazdów ciężarowych, które najbardziej przyczyniają się do jej niszczenia.

 

Miejmy nadzieję, że szybkie i skuteczne działania przyniosą oczekiwane rezultaty, a mieszkańcy gminy Węgliniec będą mogli wkrótce korzystać z objazdu bez narażenia misek olejowych czy zawieszenia na uszkodzenia.

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony