STARTUJEMY_Budżet_Obywatelski.png

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozpoczyna VI edycję Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego – Aktywny Dolny Śląsk 2024. Po raz szósty mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Dolny Śląsk został podzielony na 5 subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław . Pula środków przeznaczona w tym roku na Dolnośląski Budżet Obywatelski wynosi 3 mln złotych. Na każdy z pięciu obszarów tematycznych przeznaczonych zostałopo 600 tysięcy złotych, a każdy projekt będzie mógł otrzymać maksymalnie 60 tysięcy złotych dofinansowania.

 

- Wojewódzki Budżet Obywatelski różni się od podobnych programów realizowanych w gminach. Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem organizacji pozarządowych. Na tak zgłoszone projekty głosować będą w następnym etapie Dolnoślązacy.   Realizację Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego rozpoczynamy od organizacji spotkań informacyjnych, na które już dziś serdecznie zapraszam.– mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

 

W tym roku w ramach programu będzie można zgłaszać projekty z pięciu obszarów tematycznych: sport, turystyka, kultura, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój społeczeństwa obywatelskiego . Zgłaszanym projektem może być każda inicjatywa obywatelska o zasięgu ponadpowiatowym, która przyczynia się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiej kultury, sportu, turystyki, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

 

Zachęcamy Dolnoślązaków do zgłaszania swojej obecności w spotkaniach (z zaznaczeniem miejsca spotkania) na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Decyduje kolejność zgłoszeń.

źródło: Biuro Prasowe UMWD

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony