20240209_122914.mp4_snapshot_00.00.464.jpg

Dnia 20 lutego br., w godzinach 10.00-17.00, miasto Zgorzelec będzie świadkiem utrudnień w ruchu drogowym z powodu zaplanowanego zgromadzenia publicznego. Burmistrz Miasta Zgorzelec poinformował o planowanym proteście rolników, którego celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec sytuacji spowodowanej polityką Unii Europejskiej w rolnictwie.

Zgromadzenie rozpocznie się na parkingu po byłym hipermarkecie Real przy ul. Słowiańskiej, a następnie uczestnicy przejadą trasą wskazaną przez organizatorów, obejmującą rondo im. Solidarności do ronda 1. Pułku Chemicznego (droga wylotowa w kierunku Bogatyni) i powrót. Prosimy planujących podróż do lub przez Zgorzelec o uwzględnienie tych utrudnień w swoim planie podróży.

Zgromadzenie odnosi się do obowiązujących przepisów, zgodnie z Ustawą z dnia 24 lipca 2015 r. Prawo o zgromadzeniach. Organizatorzy planują wyrazić swoje obawy dotyczące sytuacji rolnictwa, a utrudnienia w ruchu mogą wystąpić głównie na wskazanej trasie.

Mieszkańcy i osoby podróżujące w okolicy miasta Zgorzelec są proszeni o zachowanie szczególnej uwagi oraz dostosowanie swoich planów podróży do możliwych opóźnień i utrudnień w ruchu drogowym spowodowanych protestem rolników.

 

tekst na podstawie informacji Urzędu Miasta w Zgorzelcu / foto: Telewizja Regionalna TVT

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony