437-220387.jpg

Policjanci ze zgorzeleckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas podjętej interwencji okazało się, że samochód jest niedopuszczony do ruchu, nie ma obowiązkowego ubezpieczenia OC i ma założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Podczas sprawdzania samochodu w dostępnych bazach danych okazało się, że ma on założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu. Na tym nie koniec przewinień kierującego, ponieważ mercedes okazał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i bez wymaganego ubezpieczenia.

55-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 5,2 tysiąca złotych. Za popełnione przestępstwo używania tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono odpowie przed sądem.

Jego sprawą zajmie się również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Wysokość kary za brak ubezpieczenia OC różni się w zależności od typu pojazdu. Właściciel samochodu osobowego musi liczyć się z następującą wysokością kary za przerwę w ubezpieczeniu:

  • Do 3 dni – 1 440 zł
  • Od 4 do 14 dni – 3 600 zł
  • Powyżej 14 dni – 7 200 zł

źródło: kom. Agnieszka Goguł - Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony