411-214233.jpg

Podczas trzech dni akcji „Wszystkich Świętych 2023” dolnośląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach naszego województwa i w rejonie cmentarzy. Funkcjonariusze pomagali podróżnym, współdziałając z innymi służbami.

Dolnośląscy policjanci 31 października rozpoczęli akcję „Wszystkich Świętych 2023”. Trwała ona do 2 listopada. W tym okresie funkcjonariusze na terenie naszego województwa prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku podczas tych szczególnych dni zadumy oraz pamięci o zmarłych.


Policjanci ruchu drogowego realizowali czynności mające na celu ograniczenie tych zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi z Dolnego Śląska zwiększyli intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego województwa.

Funkcjonariusze pomagali kierowcom i podróżnym na drogach oraz w okolicach samych cmentarzy. W działaniach wzięli udział mundurowi z ruchu drogowego, prewencji i z pionów kryminalnych. Do akcji włączyły się także inne służby dbające o bezpieczeństwo.Na niebie można było również zauważyć policyjne drony, za pomocą których ich operatorzy nadzorowali miejsca szczególnie wzmożonego ruchu pieszego i samochodowego. Usprawniło to przekazywanie informacji o zatorach, utrudnieniach na trasach wjazdowych i wyjazdowych czy miejscach zdarzeń drogowych, co wpływało na odpowiednio szybką reakcję oraz udzielenie pomocy i niezwłoczne upłynnienie ruchu.W naszym województwie w trakcie prowadzonych działań doszło do 17 wypadków drogowych. Niestety jedna osoba w wyniku odniesionych obrażeń zmarła.Mimo wielu policyjnych działań profilaktycznych i prewencyjnych oraz prowadzonych kampanii społecznych dotyczących odpowiedzialnej oraz trzeźwej jazdy, część z kierowców zignorowała te apele i zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 78 takich skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców. Policjanci przeprowadzili również blisko 3600 interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 218 osób oraz ponad 100 poszukiwanych.

 

źródło: Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony