Koncert_odserca.jpg

Różnimy się w wielu sprawach i jak ostatnio słyszymy stoimy po różnych stronach „barykady”, jednak to nie przeszkadza nam coraz bardziej angażować się społecznie. Nawet jeśli się przy tym nie zgadzamy i mamy różne wizje świata, samo zaangażowanie jest czymś, co nas łączy i sprawia, że nie traktujemy obojętnie otaczającej nas rzeczywistości.

I tak właśnie stało się po agresji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku kiedy w Zgorzelcu ruszyliśmy z pomocą Ukraińcom uciekającym z piekła wojny. Im więcej osób angażowało się z naszego otoczenia , tym bardziej czuliśmy, że nie jest to obowiązek, tylko tak po prostu ludzku potrzeba.

 

         Brzmi to niewiarygodnie ale połączyła nas wojna, dawno już mieszkańcy Zgorzelca nie byli tak zjednoczeni i nie czuliśmy się wspólnotą. Dzisiaj, kiedy nasze sprawy stały się priorytetem na dalszy plan odeszła wojna w Ukrainie ,pozostała jednak wielka wdzięczność ze strony tych którzy tą pomoc organizowali i tych do których ona trafiła.

Koncert_od_serca.jpg

 

Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy na „Koncert od serca”,  który będzie symbolicznym podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

 

23 września 2023 rok godzina 17:00 Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu ul. Parkowa 1

bilety 30 zł do nabycia w kasie i biurze MDK.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na zakup produktów żywnościowych dla dzieci , które wraz z darami przekazanymi przez Hipermarket Carrefour w Zgorzelcu trafią do schronów przy szkołach w Ukrainie.

 

źródło i opracowanie tekstu: #dziewczynyzokrzei

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony