437-205510.png

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA z Wydziału Kryminalnego udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu zgorzeleckiego kradzieże sklepowe. 30-latek ukradł głośnik oraz maszynki do golenia o łącznej wartości ponad 1,2 tysiąca złotych. 22-latek kradł artykuły spożywcze, gdzie ich wartość wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Kradzieże sklepowe to zmora sprzedawców. Przestępcy wykorzystując nieuwagę pracowników sklepów wychodzą z towarem nie płacąc. Zapominają jednak, że większość z nich znana jest zarówno policji, jak i pracownikom ochrony. W ramach prowadzonych czynności procesowych i operacyjnych funkcjonariuszom udaje się zatrzymać większość z nich.

Policjanci z grupy Nysa z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 22 i 30-latka, którym udowodnili kradzieże w marketach. Młodszy kradł artykuły spożywcze, gdzie ich wartość wyniosła ponad 2 tysiące złotych. 30-latek w jednym markecie ukradł głośnik w drugim maszynki do golenia o łącznej wartości ponad 1,2 tysiąca złotych.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony