DSCF9816.jpg

Burmistrz Miasta i Gminy Pieńsk - Jan Magda przekazał jednostce OSP Pieńsk reprezentowanej przez Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Pieńsku - Mirosława Kropę Zestaw ratownictwa medycznego (plecak ratowniczy) PSP R-1 oraz zestaw 3 fantomów w komplecie z systemem szkoleniowym AED.

 

Zestaw ratowniczy PSP R1 przeznaczony dla przeszkolonych strażaków-ratowników oraz dla innych jednostek ratowniczych wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Zestaw został skompletowany zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z czerwca 2021 roku “Zasady Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym”. Jego zadaniem jest umożliwienie ratownikom udzielania pierwszej pomocy kwalifikowanej osobom poszkodowanym na miejscu zdarzenia, zgodnie z obowiązującymi procedurami, w tym m. in.:

- zabezpieczenie lub / i przywrócenie drożności dróg oddechowych

- prowadzenie oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii

- unieruchomienie złamań oraz podejrzeń złamań i zwichnięć

- zapewnienie komfortu termicznego

- tamowanie krwotoków i opatrywanie ran

- opatrywanie oparzeń

- ochrona osobista

DSCF9820.jpg

Fantomy do nauki korzystania z defibrylatora AED oraz nabywania umiejętności stosowania metod zapewniających drożności dróg oddechowych. Zestawy do nauki defibrylacji składają się z fantomów i defibrylatora treningowego.

 

źródło: piensk.com.pl

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony