wypkpplw1.jpg

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze wojewódzkiej nr 297 w miejscowości Mojesz. Tam, 23-letni kierowca audi wyprzedzając „na trzeciego” niemal zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym, którego wideorejestrator nagrał zdarzenie.

Na policyjną skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ” został przesłany film, na którym widać jak kierujący osobowym Audi wyprzedza inny pojazd na łuku drogi, gdzie widnieje znak poziomy linii podwójnej ciągłej.

Policjant zajmujący się wykroczeniami z lwóweckiej komendy ustalił, że zdarzenie miało miejsce w październiku ubiegłego roku na drodze wojewódzkiej nr 297 w miejscowości Mojesz, wytypował też potencjalnego sprawcę. W toku prowadzonego postępowania o wykroczenie funkcjonariusz ustalił, że czynu tego prawdopodobnie dopuścił się 23-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim, gdzie mężczyzna został skazany karą grzywny w wysokości 1000 zł. Po uprawomocnieniu się wyroku w tej sprawie dodatkowo na jego konto zostały dopisane punkty karne. 

 

 

Apelujemy o rozsądek do kierowców, którzy mimo wielu kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym podejmują się takich niebezpiecznych zachowań. Wyprzedzanie w takich miejscach może doprowadzić do kolizji bądź wypadku z innym pojazdem.

Przypominamy o funkcjonowaniu policyjnej skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ”

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS! Zanim wyślesz zgłoszenie sprawdź, na terenie której jednostki Policji popełniono wykroczenie. Odpowiedni wybór przyczyni się do szybszej reakcji na zarejestrowane zdarzenie.

Prosimy, w celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, o przekazanie wraz z materiałem filmowym następujących informacji:

  • data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
  • dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
  • dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Na adres mailowy można przesyłać filmy lub linki do zamieszczonych w Internecie zdjęć i filmów.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony