KD_nad_morzem1.png

Po raz pierwszy w historii na Dni Morza do Świnoujścia Dolnoślązacy dotrą na pokładzie Kolei Dolnośląskich. W tę sobotę (1 lipca) z Wrocławia wyruszy drugi uruchomiony na tej trasie pociąg – w podwójnym składzie, by na tradycyjne święto dowieźć ponad 500 osób z południa Polski. 

Uruchomione przez Koleje Dolnośląskie wakacyjne połączenie łączące stolicę Dolnego Śląska z miastami województwa zachodniopomorskiego okazało się strzałem w dziesiątkę. Od początku funkcjonowania cieszy się ogromną popularnością – planowana pula biletów na najbliższe kursy sprzedaje się w ekspresowym tempie. Dlatego spółka zdecydowała się powiększyć skład, tak aby na najbliższe Dni Morza w Świnoujściu mogła dotrzeć większa liczba podróżnych. 

 

Gdy Dolnoślązacy myślą o wyjeździe nad polskie morze to Świnoujście jest jednym z pierwszych wyborów. Teraz Bałtyk będzie jeszcze bliżej Dolnego Śląska. Dojazd pociągiem KD będzie komfortową i szybką alternatywą dla samochodu, ponieważ dojedziemy nim nad morze już w niecałe sześć godzin – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

 

Niewątpliwie na popularność nowego połączenia kolejowego wpływa szybkość oraz komfort podróży. Trasa od Świnoujścia do Wrocławia przebiegająca przez Międzyzdroje, Szczecin (Dąbie), Zieloną Górę, Głogów, Lubin, Legnicę zajmuje w sumie 5 godz. 30 minut. Pasażerowie podróżują najnowszymi w taborze Kolei Dolnośląskich pięcioczłonowymi pojazdami elektrycznymi typu Elf2. 

 

Cieszę się z decyzji marszałka dolnośląskiego oraz prezesa Kolei Dolnośląskich. To ważna informacja dla mieszkańców Świnoujścia. Mam cichą nadzieję, że inne województwa również pójdą w ślad Dolnoślązaków i uruchomią szybkie, bezpośrednie połączenia pomiędzy stolicami swoich regionów a Świnoujściem – mówi Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. 

Decyzja o uruchomieniu wakacyjnej trasy to kolejny krok milowy w dynamicznym rozwoju spółki, która w tym roku świętuje jubileusz 15-lecia istnienia.  

 

Na zlecenie marszałka województwa dolnośląskiego staraliśmy się przybliżyć Dolnoślązakom województwo zachodniopomorskie, a w szczególności Świnoujście. Możemy oferować tę trasę nowoczesnymi, klimatyzowanymi pojazdami. To dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska. Pilotażowy przejazd z zeszłego tygodnia cieszył się dużym zainteresowaniem podróżnych, co tylko potwierdza zapotrzebowanie na tego typu połączenia – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

 

Pociąg KD Premium Nadmorski kursuje w letnie weekendy (dodatkowo pojedzie w święto obchodzone 15 sierpnia). Z Wrocławia Głównego nad morze wyruszy w każdą sobotę o godzinie 5:40, by dotrzeć do Świnoujścia o 11:10. Ze Świnoujścia będzie kursować w niedziele od godziny 16:40 do 22:07. 

 

Połączenie to nie lada gratka dla Pomorzan, którzy uzyskują najszybszy, kolejowy dostęp do obfitującego w zabytki województwa na południu Polski. Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica historii i architektury, z pięknymi zamkami, pałacami i kościołami. Dolina Baryczy, Góry Stołowe i Karkonosze oferują wspaniałe możliwości dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Dolny Śląsk to także mekka dla miłośników kultury i sztuki, z niezwykłymi muzeami, festiwalami i wydarzeniami artystycznymi. 

 

W pociągu obowiązuje całkowita rezerwacja miejsc. Bilet normalny w relacji Świnoujście – Wrocław Główny oraz Szczecin Dąbie – Wrocław Główny kosztuje 79 zł. Za dodatkową opłatą i do wyczerpania miejsc można zabrać ze sobą rower. Bilety można kupić wyłącznie przez platformę Koleo.

 

Więcej informacji o nowym połączeniu wraz z rozkładem jazdy na kolejedolnoslaskie.pl/oferty-taryfowe/swinoujscie/

 

źródło: Biuro Prasowe Kolei Dolnośląskich

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony