aa0d41da-7c52-4cdf-bba4-f2d98a92c3791.jpg

Główny Inspektorat Transportu Drogowego rozpoczął montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości. Objęty zostanie nim 8-kilometrowy odcinek autostrady A4, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kąty Wrocławskie.

Montaż kamer na bramownicach nad autostradą zakończy się jutro. W obrębie wykonywanych prac wyłączony zostanie z ruchu lewy pas autostrady. 

Wybór lokalizacji poprzedziła analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonana wspólnie przez GDDKiA i GITD. Autostrada na tym odcinku nie posiada pasa awaryjnego i obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 110 km/h.

 

W latach 2018-2022 doszło tu do prawie trzydziestu wypadków, w których zostało poszkodowanych około pięćdziesiąt osób. Ze względu na skalę oraz skutki zdarzeń drogowych do których dochodzi na tym odcinku, konieczne jest objęcie go stałą kontrolą prędkości.

  

Wykorzystanie odcinkowych pomiarów prędkości, za funkcjonowanie których odpowiada CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, komórka organizacyjna GITD), przekłada się na zmniejszenie ilości incydentów związanych z przekraczaniem obowiązujących ograniczeń prędkości. Tym samym istotnie wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.  

 

źródło: GDDKIA

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony