426-190422.jpg

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mężczyźnie, u którego w miejscu zamieszkania i w pomieszczeniach gospodarczych lwóweccy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków, a także zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim każdego dnia walczą z przestępczością narkotykową. Skrupulatnie analizują i sprawdzają każdy sygnał na podległym terenie, jak również poza nim.

W ostatnim czasie w wyniku podjętych czynności operacyjnych lwóweccy kryminalni udaremnili wprowadzenie na rynek blisko kilograma środków odurzających. W wytypowanym mieszkaniu na terenie województwa lubuskiego policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę, metamfetminę, tabletki ecstasy oraz inne substancje psychoaktywne.

 

Ponadto w wyniku dalszych działań zlikwidowali uprawę konopi. Zabezpieczonych zostało 10 krzaków w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany o narkotykowy proceder 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także wprowadzenia do obrotu narkotyków o łącznej wartości blisko pół miliona złotych.

 

Mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: Komenda Powiatowa w Lwówku Śląskim

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony