fb1137b3-fead-4239-af4e-deb2b24e8041.jpg

Od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainę, „Dziewczyny z Okrzei” starają się w każdy możliwy sposób pomagać uchodźcom uciekającym przed wojną, ale także organizują pomoc humanitarną dla ludności cywilnej i żołnierzy.

Ostatnia taka pomoc wyruszyła na początku maja do Bachumtu i Chersonia. Żywność, środki medyczne oraz materace podgumowane trafiły do ludności cywilnej, oraz żołnierzy z frontu. Ostatnia zbiórka ta zasługa wielu ludzi dobrej woli, instytucji oraz firm. Dziewczyny z Okrzei składają gorące podziękowania: Uczniom i pracownikom LO im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu, Caritas Zawidów, Pani Agacie Miśków – dyrektor Galerii Słowiańskiej, Panu Maciejowi Miłek i pracownikom Carrefour Zgorzelec, Ks. Markowi Bonifatiukowi – proboszczowi Parafii Prawosławnej pw. Świętych Równym Apostołom Konstantyna i Heleny w Zgorzelcu, uczniom i pracownikom ZSP im. Emilii Plater w Zgorzelcu, Panu Albertowi Gryszczukowi, dr Mieczysławowi Dyś, Aptece dr Max z Kauflandu w Zgorzelcu, Państwowa Straż Pożarna w Zgorzelcu, dr Elżbieta Frąszczak.

 

„Najprzyjemniejsza czescia wyjazdow jest spotkanie bezposredio z ludzmi , rozdawanie im pakietow obcowanie z nimi, wysluchanie ich problemow i wszystkiego co przezyli.Sa bardzo szczesliwi jak widza ze przyjechali Polacy z pomoca , nie tyle ze pomoc a bardziej ze pamietaja i tak daleko potrafia przyjechac.„

facebook Daniela Lewakowskiego (pisownia oryginalna)

Dzięki ich pomocy Daniel Lewakowski, który niejednokrotnie ze Zgorzelca transportował pomoc humanitarną na wschód, po raz kolejny odebrał przygotowane kartony, które dotarły już do potrzebujących na wschodzie.

 

 

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony