2 maja, w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze odbędzie się koncert Marcina Wyrostka i towarzyszących mu solistów oraz muzyków z Filharmonii Śląskiej. Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne, nawiązujące do historii naszych bohaterskich przodków.

 

kmw2.jpeg

Patronat honorowy nad koncertem objęła Pani Marzena Machałek Wiceminister Edukacji i Nauki:

            „W tym dniu celebrując polskie symbole narodowe dajemy świadectwo o naszej polskiej tożsamości. Jednocześnie  upamiętniamy  bohaterów, którzy walczyli o Polskę pod biało-czerwoną flagą. O tym przypomną nam pieśni, które wspólnie wykonamy. 

            "Śpiew Radości, Śpiew Dumy” - jestem przekonana, iż koncert ten będzie doświadczeniem niezwykłego piękna. Pan Marcin Wyrostek, związany z Ziemią Kamiennogórską, koncertując na scenach Polski i całego świata, jest przykładem miłości do Małej Ojczyzny, do której zawsze warto wracać. 

            Życząc niezapomnianych wrażeń zapraszam serdecznie do kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze i do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.”

Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony