333580261_3611466209098643_6849360604133117720_n.jpg

Po godzinie 2 w nocy dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w Zgorzelcu przy ul. Walerego Wróblewskiego. Dyżurny zadysponował 4 zastępy PSP z JRG Zgorzelec oraz zastęp OSP Trójca, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policję.

Kierujący działaniami gaśniczymi w wyniku rozpoznania ustalił, że doszło do zadymienia oraz pożaru w pomieszczeniu mieszkalnym budynku parterowego. W trakcie gaszenia pożaru wraz z przeszukaniem, w kuchni na podłodze odnaleziono osobę, którą następnie ewakuowano na zewnątrz budynku. Osobę ewakuowaną przekazano ZRM. Po przebadaniu osoby poszkodowanej przez ZRM ratownik medyczny rozpoznał zgon. Dalsze działania strażaków polegały na sprawdzeniu pozostałych pomieszczeń lokalu pod względem przebywania osób - osób nie stwierdzono.

Tlące elementy wyposażenia lokalu wyniesiono na zewnątrz budynku i przelano wodą. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono stropy i ściany w lokalu. Pozostali mieszkańcy budynku ewakuowali się z budynku przed przybyciem ratowników.

Dalsze czynności polegające na ustaleniu okoliczności zdarzenia prowadzili policjanci będący na miejscu działań.

tekst/foto: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony