417-175633_mo2.jpg

Kobieta wykorzystała nieporadność seniora ze swojej rodziny w zakresie bankowości elektronicznej oraz dostęp do karty bankomatowej. 

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego bolesławieckiej jednostki Policji udowodnili kobiecie popełnienie 52 przestępstw na szkodę swojego dziadka. Dochodzenie zakończyło się aktem oskarżenia a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Podejrzana najpierw dokonała kradzieży karty bankomatowej seniora, którą następnie wielokrotnie użyła, włamując się na konto i wypłacając gotówkę, jednorazowo wybierała nawet 2 tysiące złotych.

Wnuczka wykorzystała też znajomość haseł dostępowych do bankowości elektronicznej starszego mężczyzny, ponieważ wcześniej pomagała mu w uruchomieniu dostępu przez Internet. 28-latka przelewała sobie pieniądze w różnych kwotach, od 500 do nawet 4200 złotych.

Dodatkowo mieszkanka Bolesławca włamała się do kasetki sejfowej należącej do pokrzywdzonego i dokonała kradzieży 800 euro.

Łącznie, poprzez włamania, kobieta dokonała kradzieży ponad 60 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: aspirant Anna Kublik-Rościszewska/KPP w Bolesławcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony