437-172955.jpg

Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Pieńsku po pościgu zatrzymali kierującego pojazdem marki Peugeot. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz miał cofnięte decyzją starosty uprawnienia.

Podczas służby na terenie gminy Węgliniec funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku zauważyli pojazd marki Peugeot, który poruszał się z nadmierną prędkością oraz miał niesprawne światła mijania. Funkcjonariusze nadając sygnały świetlne i dźwiękowe próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej. Niestety kierujący je zlekceważył i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu skręcił w drogę polną, gdzie się zakopał. Mężczyzna został zatrzymany.

Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz ma cofnięte decyzja starosty uprawnienia.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem, a za popełnione przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowanie wbrew sądowemu zakazowi i pomimo cofniętych uprawnień odpowie przed sądem.

 

źródło: kom. Agnieszka Goguł Oficer Prasowy KPP w Zgorzelcu
zdjęcia: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony