pien.jpg

44-latek zamiast za wykroczenie, odpowie teraz za przestępstwo. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontrowali drogowej mieszkańca województwa wielkopolskiego, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas przeprowadzonej kontroli, mężczyzna miał wręczyć policjantom łapówkę i nakłaniać ich do odstąpienia od czynności służbowych.

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego, pełnili służbę na trasie Henryków Lubański – Lubań, gdzie kontrolowali prędkość kierowców. Około południa z prędkością 74 km/ h na obowiązującej 50 km/h pędził kierowca pojazdu VW Transporter. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego autem do kontroli i poinformowali go o popełnionym wykroczeniu oraz konsekwencjach w postaci mandatu w wysokości 300 zł i 5 punktach karnych. 43- latek chcąc jednak uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom łapówkę. W związku z próbą wręczenia gotówki w kwocie 190 zł kierowca został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Kolejnego dnia podejrzany został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie Prokurator przedstawił mu zarzut złożenia obietnicy udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 190 zł funkcjonariuszom, którzy wykonywali obowiązki służbowe. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

tekst: aps. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń/ KPP Lubań Śląski

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony