437-172037.jpg

Wczoraj zgorzeleccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Jest to jedna z wielu akcji organizowanych w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach, między innymi poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 489 kierujących.

Każdy nietrzeźwy użytkownik drogi stwarza realne zagrożenie dla siebie i dla innych. Dotyczy to zarówno kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzystów jak i pieszych. Alkohol powoduje szereg zmian w organizmie, między innymi powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, pogarsza się koordynacja ruchów, wydłuża się czas reakcji,. Nietrzeźwy kierowca jest zagrożeniem na drodze nie tylko dla siebie, ale również dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj od wczesnych godzin policjanci ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy prowadzili akcję pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem policyjnych działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali 489 kierujących. W wyniku działań policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Dwóch prowadziło pomimo sądowych zakazów i jeden pomimo cofniętych uprawnień.

 

tekst: kom. Agnieszka Goguł / foto: KPP w Zgorzelcu

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony