7-226124.jpg

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Zgorzelcu oraz funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli ponad 15 tys. paczek papierosów oraz 107 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość zatrzymanych nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na prawie 307 tys. zł. Zatrzymanemu właścicielowi nielegalnego towaru grozi wysoka grzywna.

Współpraca służb 

Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali wspólnie prywatny teren w Sieniawce (pow. zgorzelecki). Ujawnili w jednym z blaszanych garaży wyroby tytoniowe. Wewnątrz ukryte było 15 207 paczek papierosów, które zwierały oznaczenie białoruską akcyzą oraz 107 kg nielegalnego tytoniu.

7-226125.jpg

Garaż na wynajem

Właścicielka posesji, na której stał garaż przyznała, że od października br. wynajmuje go dwóm mężczyznom. Nie korzystała z niego i nie wiedziała co się w nim znajduje. W tym samym czasie na miejscu funkcjonariusze przesłuchali podejrzanego, który przyznał się do ukrywania nielegalnych wyrobów tytoniowych w wynajętym garażu.

Wartość zatrzymanych towarów

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych wyrobów akcyzowych to 307 tysięcy złotych. Natomiast gdyby towar ten trafił do nielegalnej sprzedaży budżet państwa straciłby ponad 377 tys. zł.

Poniesie konsekwencje

Za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego 41-latkowi grozi kara pozbawienia wolności albo wysoka grzywna albo obie te kary łącznie.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy.

 

źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

270x360_px_od_11.06.2024.png

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony