koncertCN.jpg

Spędźmy razem bite trzy godziny z muzyką Czesława Niemena! Już 24 listopada w Zagrodzie Kołodzieja w Zgorzelcu odbędzie się specjalny koncert pt. ,,Dziwny jest ten świat’’.

Zapewniamy, że podczas koncertu usłyszymy największe przeboje m.in. ,,Płonie stodoła’’, ,,Wspomnienie’’ czy właśnie ponadczasowy utwór „Dziwny jest ten Świat”.

Jakże prawdziwym wydaje się dziś tytuł ostatniej z wymienionych piosenek. Żyjąc w czasach niezwykle dynamicznych, które w ostatnich miesiącach przyniosły tak wiele niepokoju, rozchwiania, naznaczonego cierpieniem i okrucieństwem zdawać by się mogło, że tytuł piosenki Niemena jest wciąż aktualny.

Choć ten świat jest wewnętrznie tak bardzo sprzeczny, to jednak cytując autora - „Ludzi dobrej woli jest więcej” - głęboko wierzymy, że pomimo obecnej sytuacji na świecie wszystko wróci do normy.

 

 

Zapowiadany koncert w swym zamyśle jest nieprzeciętny bo wypełniony utworami w nowych, jazzowych aranżacjach. Do wykonania koncertu zaproszeni zostali wyjątkowi muzycy, dzięki którym koncert ten nabierze tak niezwykłego charakteru. W koncercie udział wezmą Joachim Perlik - artysta, który wręcz zasłynął z niezwykle wiernego wykonawstwa dzieł Niemena. Obdarzony niezwykłą barwą głosu, dającą poczuć ten wyjątkowy aromat utworów Niemena przez wielu krytyków muzycznych jest uznawany za najlepszego wykonawcę muzyki Czesława Niemena. Na polskiej scenie jest obecny już od wielu lat, a dał się poznać bliżej między innymi w pierwszych edycjach programu „Jaka to melodia” emitowanych w TVP.

 

 

Wraz z Joachimem zagrają Marek Popów – gitarzysta reprezentujący wrocławskie środowisko muzyczne, na co dzień związany z bluesem, jeden z najbardziej cenionych muzyków wrocławskiego środowiska bluesowego, Marcin Fic – trębacz jazzowy, aranżer utworów Niemena w jazzowej odsłonie, Wojciech Pruszyński – pianista, od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim, Damian Szajkowski – perkusista, ukończył Akademie Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od 10 roku życia nie rozstaje się z perkusją. Dopełnieniem zespołu jest gitarzysta basowy Krzysztof Witkowski – twórca i reżyser spektaklu „Nim Wstanie Dzień”, założyciel i menadżer polsko- angielskiego projektu „Roy Bennet Group”, osoba zasłużona dla kultury polskiej i wreszcie twórca festiwalu Hałda Jazz.

Zespół jest niezwykle zróżnicowany muzycznie, ale dzięki temu wyjątkowy, bo łączący szeroki przekrój stylów muzycznych.

Niech przesłanie niesione hasłem utworu Czesława Niemena „Dziwny jest Ten Świat” będzie jednocześnie początkiem spajającym wszystkich ludzi, niech na świecie nastanie pokój.

 

 

Bilety do nabycia:

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/84660/Zgorzelec/Dziwny+Jest+Ten+%C5%9Awiat+-+piosenki+Czes%C5%82awa+Niemena/

oraz

w recepcji Pensjonatu ZAGRODA KOŁODZIEJA

Zgorzelec, ul. Aleje Lipowe 1

 

Patronat medialny:Telewizja Regionalna TVT

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony