437-160217.jpg

W dniu wczorajszym około godziny 14 na ul. Armii Krajowej w Zgorzelcu doszło do groźnego wypadku z udziałem pieszej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na miejscu zdarzenia ustalili, że 19-letni mieszkaniec Zgorzelca kierując pojazdem marki Skoda nie zachował ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i uderzył w prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-letnią mieszkankę Zgorzelec. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Sprawca odpowie za spowodowania wypadku drogowego. Za ten czyn może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj około godziny 14 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o potrąceniu pieszej. Zgodnie ze zgłoszeniem do zdarzenia doszło na ulicy Armii Krajowej w Zgorzelcu. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci w tym technik kryminalistyki.

Jak wynika z przeprowadzonych na miejscu zdarzenia ustaleń, 19-letni mieszkaniec Zgorzelca, kierując pojazdem marki Skoda najechał na prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 79-letnią mieszkankę Zgorzelca. Piesza ze względu na odniesione obrażenia trafiła do szpitala.
Policjanci kierującemu za spowodowanie wypadku zatrzymali prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Sprawca za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem, gdzie grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących, aby zawsze zachowywali  ostrożność i przestrzegali przepisów ruchu drogowego. W szczególności w rejonie przejść dla pieszych.
Apel kierujemy również do pieszych. Przypominając, aby każdorazowo przy przekraczaniu jezdni również przez przejście dla pieszych, upewniali się czy mogą to zrobić bezpiecznie.

Każdy kierujący pojazdem powinien pamiętać, że zbliżając się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

437-160215.jpg

opracowanie: mł.asp. Aleksander Litwin / foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony