437-14428211111.jpg

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem Marki Kawasaki. Okazało się, że 24-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 8 miesięcy więzienia. Dodatkowo posiadał przy sobie metamfetaminę i był pod jej wpływem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Sulików zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który miał zagiętą tablicę rejestracyjną. Jak się okazało po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych, 24-latek posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 8 miesięcy więzienia. Dodatkowo badanie narkotesterem wykazało, że kierował będąc pod wpływem metamfetaminy. W wyniku przeszukania funkcjonariusze w kieszeni mężczyzny ujawnili woreczek foliowy z tym narkotykiem. Ale na tym nie koniec przewinień 24-latka. Motocykl, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia.

 

437-144281.png

Motocyklista za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 

tekst: kom. Agnieszka Goguł/foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony