424-1350651111.jpg

Z lubańskiego cmentarza ukradł kurtkę, portfel wraz z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. Pokrzywdzony natychmiast o kradzieży powiadomił policję a kryminalni rozpoczęli pracę operacyjną. W poniedziałek kryminalni zatrzymali 32- letniego mieszkańca powiatu lubańskiego.

Do kradzieży mienia doszła na terenie cmentarza komunalnego, gdzie przebywał pokrzywdzony. Młody mężczyzna okradł go wykorzystując jego chwilową nieuwagę, podczas sprzątania grobów bliskich na cmentarzu. Pokrzywdzony zgłosił się na komendę i poinformował policjantów o kradzieży a sprawą od razu zajęli się kryminalni. Istotne dla mundurowych był fakt, że kradzieży mogło dokonać najprawdopodobniej dwóch mężczyzn przebywających w pobliżu miejsca zdarzenia.

Kryminalni z Lubania wykonali szereg czynności, które przyczyniły się do wytypowania i zatrzymania złodzieja. Wczoraj (11.05.br.) policjanci z Referatu Dochodzeniowo-Śledczego przedstawili mu zarzut kradzieży kurtki, portfela wraz z zawartością dokumentów oraz pieniędzy. 32- latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa nadal jest w zainteresowaniu policji, gdyż mundurowi obecnie ustalają czy w procederze przestępczym nie brała udziału osoba trzecia.

opracowanie: Justyna Bujakiewicz-Rodzeń/foto: KPP Lubań Śląski

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony