437-134562.jpg

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED po pościgu zatrzymali 46-letniego motocyklistę. Mieszkaniec powiatu żarskiego pomimo wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania pojazdu uciekał przez kilka miejscowości łamiąc przepisy ruchu drogowego i znacznie przekraczając prędkość. W terenie zabudowanym motocyklista miał na liczniku o 120 km/h więcej niż pozwalały przepisy.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie gminy Zgorzelec zauważyli motocyklistę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar wykazał, że pędził Hondą ponad 162 km/h. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej. Ten jednak pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przyśpieszył i zaczął uciekać. Jadąc przez kilka miejscowości kierujący nie stosował się do zakazów wyprzedzania oraz poruszał się na rondzie niezgodnie z kierunkiem jazdy. Największą prędkość osiągnął w terenie zabudowanym, gdzie na liczniku miał 180 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W miejscowości Węgliniec mężczyzna wjechał na chodnik, gdzie wysoki krawężnik uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę, którym okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu żarskiego.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna oprócz punktów karnych i zatrzymanego prawa jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Za popełnione przestępstwo niezatrzymania się kontroli drogowej motocyklista odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

opracowanie: kom. Agnieszka Goguł/foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony