437-134013.jpg

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi powiatu zgorzeleckiego, który w dniu 29 kwietnia nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem marki Mercedes w trakcie ucieczki naruszał przepisy ruchu drogowego między innymi nie stosując się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas patrolu miejscowości Bogatynia na ul. Pocztowej w porze nocnej w dniu 29 kwietnia 2022r zauważyli pojazd marki Mercedes, którego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenie u funkcjonariuszy. Policjanci poruszając się za pojazdem podali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak przyspieszył i kontynuował jazdę kierując się w kierunku granicy, nie stosując się do obowiązujących ograniczeń prędkości, stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Funkcjonariusze próbowali zablokować drogę ucieczki kierującemu pojazdem, ten jednak wielokrotnie zmieniał pas ruchu zajeżdżając im drogę. W pewnym momencie, gdy funkcjonariusze radiowozem zrównali się ze ściganym pojazdem, kierujący nim gwałtownie skręcił uderzając w radiowóz próbował zepchnąć go z drogi stwarzając zagrożenie dla siebie oraz dla funkcjonariuszy. Funkcjonariusze kontynuowali jednak pościg. Kierujący Mercedesem w trakcie dalszej ucieczki zjechał z drogi, gdzie porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo przez teren leśny. Pomimo penetracji terenu przez funkcjonariuszy kierujący zbiegł.

Podjęte w tej sprawie przez policjantów z bogatyńskiego komisariatu czynności już po dwóch dniach pozwoliły na zatrzymanie 44-letniego kierującego Mercedesem. Mężczyzna za swoje bardzo niebezpieczne zachowanie usłyszał już zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymania się się do kontroli drogowej do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

opracowanie: sierż. szt. Aleksander Litwin/foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony