424-130687.jpg

Policjanci z Lubania prowadzący czynności w celu ustalenia sprawców włamania i kradzieży mienia zaistniałego początkiem kwietnia br. zatrzymali dwóch mężczyzn mieszkańców powiatu lubańskiego.

 

Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani mężczyźni zerwali poszycie drzwi wejściowych prowadzących do jednego z pomieszczeń budynku , następnie przedostali się do części mieszkalnej skąd między innymi zabrali butlę gazową, elektronarzędzia, dwa laptopy, koła wraz z aluminiowymi felgami. Następnie z terenu posesji ukradli przyczepkę samochodową. Wartość poniesionych strat pokrzywdzony oszacował na kwotę około 5 tysięcy złotych. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli skradzioną z miejsca zdarzenia butlę oraz piłę elektryczną.424-130690.jpg

W trakcie dalszych czynności prowadzonych z 43- latkiem, policjantka z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego z Lubania ustaliła a następnie odzyskała przyczepę samochodową. Trop doprowadził ją do zabudowań gospodarczych w gminie Lubań. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży i włamania. Teraz ze swoje czyny będą tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

opracowanie: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń/foto:KPP w Lubaniu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony