437-130422.jpg

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo quada. Pojazd został skradziony kilka godzin wcześniej z terenu gminy Bogatynia. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odzyskali skradziony pojazd. 28 i 34-latek usłyszeli zarzuty za paserstwo, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymali zgłoszenie o kradzieży pojazdu typu Quad wraz z przyczepką na której się znajdował. Pojazd został skradziony z terenu parkingu w jednej z miejscowości w gminie Bogatynia.

Policjanci z bogatyńskiego komisariatu podczas służby patrolowej zauważyli busa, który miał podpięta lawetę z plandeką. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego Mercedesem do kontroli drogowej. Okazało się, że pod plandeką znajduje się quad. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych pojazd okazał się tym skradzionym kilka godzin wcześniej. W busie oprócz 28-letniego kierującego był 34-letni pasażer. Quad został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a mężczyźni trafili do komisariatu.

Na podstawie zebranych dowodów obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty za paserstwo pojazdu typu quad, którego wartość właściciel wycenił na kwotę niemal 23 000 zł. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

opracowanie kom. Agnieszka Goguł/foto: KPP w Zgorzelcu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony