426-130239.jpg

Niestety, wielu kierowców w dalszym ciągu nagminnie przekracza prędkość. Lwóweccy policjanci pełniący służbę w nowym samochodzie z wideorejestratorem, od początku miesiąca wielokrotnie interweniowali w związku z popełnionymi wykroczeniami na drodze.

Kierowcy podróżujący drogami powiatu nie kryli zaskoczenia, widząc patrol drogówki w nieoznakowanym radiowozie. Szczególnie dwóch skontrolowanych mężczyzn, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekroczyli dozwoloną „pięćdziesiątkę” i musieli pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

Od 1 kwietnia br. flota Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wzbogaciła się o nieoznakowany radiowóz wyposażony w widorejestrator. Auto trafiło na wyposażenie funkcjonariuszy ruchu drogowego i ma służyć do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu i tym samym ich wszystkim użytkownikom.

Od początku miesiąca funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w nowym radiowozie ujawnili kilkadziesiąt wykroczeń popełnianych przez kierujących na drogach powiatu lwóweckiego. Należy nadmienić, iż policjanci, zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczy prędkość pojazdu o więcej niż 50 km/h. Tak było w przypadku dwóch kierowców, których zatrzymali policjanci w miniony weekend.

W piątek (8.04.2022 r.) około godz. 22.00 w Chmieleniu policjanci zatrzymali 23-letniego kierowcę opla, który jechał z prędkością 96 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Natomiast w sobotę (9.04.2022 r.) w miejscowości Pasiecznik zatrzymali 46-latka, który kierował fordem, a na liczniku miał 108 km/h.

Oboje stracili prawa jazdy na 3 miesiące, zostali także ukarani mandatami oraz dostali 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozważną jazdę. Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

tekt/foto: KPP Lwówej Śląski


Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony