424-126916.jpg

Policjantem jest się nie tylko w godzinach służby. Udowodnił to Komendant Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, który zatrzymał 22- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania dokonywane na terenie gminy i miasta Lubań. Zatrzymany został już przesłuchany i usłyszał łącznie 11 zrzutów.

W miniony wtorek dyżurny lubańskiej komendy skierował patrol policji do parafii mieszczącej się na terenie gminy Lubań, gdzie według zgłoszenia miało dojść do włamania. Policjanci ustalili, że drzwi wejściowe prowadzące do zakrystii są uszkodzone. Sprawca najprawdopodobniej, przez nie wszedł do kościoła, gdzie dokonał penetracji wnętrza świątyni. Kolejne zdarzenia dotyczyły kradzieży z włamaniem do sklepu oraz budynku mieszkalnego znajdującego się w obrębie kościoła. W tym przypadku sprawca wybijał szyby w oknach a następnie przedostawał się do środka pomieszczeń celem kradzieży pozostawionego w nich mienia. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady przestępstwa i rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o kradzieże z włamaniem.

Kryminalni zaczęli pozwiązywać zdarzenia zaistniałe od miesiąca lutego do marca na terenie miasta i gminy, zakładając, że w każdym ze zdarzeń prawdopodobnie bierze udział ten sam sprawca. Podejrzenia okazały się słuszne.Podejrzany w sprawie mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Lubań przez Komendanta Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, będącego już po służbie.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał już na sumieniu podobne przestępstwa, kradzieże i włamania. Dodatkowo usłyszał zarzut zniszczenia mienia. 22- latek w piątek (18.03.br.) został przesłuchany i usłyszał łącznie 11 zarzutów. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

źródło, foto: asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń/KPP w Lubaniu

Zapraszamy!

 

 Pelikan.jpg

Początek strony