Kategoria: Gmina Zgorzelec

  Już 11 lipca w Trójcy odbędą się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Na sam początek odbędzie się specjalne nabożeństwo, które poświęcone zostanie ofiarom. Następnie będzie można posłuchać intresującego wykładu dr Lucyny Kulińskiej, która opowie jak faktycznie, wedle historyków, wyglądały tamte wydarzenia. Na koniec obchodów wszyscy, którzy przybędą, będą mogli skosztować kresowego poczęstunku, a także zobaczyć jak wyglądało życie w tamtym regionie. 

  Czytaj więcej...

  Kategoria: Gmina Zgorzelec

  Jarmark Rękodzieła w Jerzmankach co roku przyciąga do tej małej miejscowości gości z całego powiatu, a nawet regionu. Tegoroczna edycja odbędzie się w sali gimnastycznej gimnazjum.

  Czytaj więcej...

  Kategoria: Gmina Zgorzelec

  Początek kwietnia w Jerzmankach zapachnie już świętami. Dosłownie i w przenośni. Na stołach wystawców Jarmarku Rękodzieła znajdą się bowiem nie tylko serniki i mazurki . Nie zabraknie też oczywiście świątecznych ozdób i dekoracji.  

  Czytaj więcej...

  Kategoria: Gmina Zgorzelec

  Choć wydawało się, że sytuacja Szkoły Podstawowej w Trójcy została już ostatecznie wyjaśniona to jednak pojawiły się nowe wątki. Wszystko z powodu terminu, w którym miało zostać wydane oświadczenie Kuratora Oświaty, a który według włodarzy Gminy został przekroczony.

  Czytaj więcej...

  Początek strony